B.Çekmece Genç Trabzonlular Masterler – Doğu Gençlik Masterler Disiplin Kurulu Kararı

KONU:

08/01/2022 Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler – Doğu Gençlik Masterler müsabakasında;

1. Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler takımı oyuncularından 15 forma nolu, 4373 lisans numaralı ABDURRAHMAN YILMAZ ile ilgili disiplin kurulu kararı.

2. Doğu Gençlik Masterler takımı oyuncularından 9 forma nolu, 2298 lisans numaralı ERCAN GENÇ ile ilgili disiplin kurulu kararı.

3. Doğu Gençlik Masterler takımı oyuncularından 4 forma nolu, 2549 lisans numaralı YUSUF KAYA ile ilgili disiplin kurulu kararı.

4. Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler – Doğu Gençlik Masterler müsabakasın tescil kararı.

KARAR:

1. Disiplin kurulu tarafından incelenen ve değerlendirilen hakem raporlarına istinaden; Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler takımı oyuncularından 15 forma nolu, 4373 lisans numaralı ABDURRAHMAN YILMAZ’a Elit Master Lig Disiplin talimatının 6.maddesinin (D) bendine göre 2 maç resmi müsabakalardan men edilmesinin, uygun olacağı kanaatine varılmıştır.

2. Disiplin kurulu tarafından incelenen ve değerlendirilen hakem raporlarına istinaden; Doğu Gençlik Masterler takımı oyuncularından 9 forma nolu, 2298 lisans numaralı ERCAN GENÇ’e Elit Master Lig Disiplin talimatının 6.maddesinin (C) bendlerine göre 3 maç resmi müsabakalardan men edilmesinin, uygun olacağı kanaatine varılmıştır.

3. Disiplin kurulu tarafından incelenen ve değerlendirilen hakem raporlarına istinaden; Doğu Gençlik Masterler takımı oyuncularından 4 forma nolu, 2549 lisans numaralı YUSUF KAYA’ya Elit Master Lig Disiplin talimatının 6.maddesinin (C) bendlerine göre 4 maç resmi müsabakalardan men edilmesinin, uygun olacağı kanaatine varılmıştır.

4. Gelişen olaylar neticesinde yarım kalan Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler – Doğu Gençlik Masterler müsabakasın Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler lehine 3-0 tescil edilmesi kanaatine varılmıştır.

ELİT MASTER LİG
Disiplin Kurulu


TAHKİM KURULU KARARI

Doğu Gençlik Masterler takımının kurumumuza yapmış olduğu itiraz incelenerek, gerekli araştırmalar yapılmış ve Disiplin Kurulumuzun vermiş olduğu cezalardan; 2298 lisans numaralı ERCAN GENÇ’e verilen 3 maçlık cezanın 2 maça indirilmesine, 2549 lisans numaralı YUSUF KAYA’ya verilen 4 maçlık cezanın 2 maça indirilmesine ve Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler – Doğu Gençlik Masterler müsabakasın Büyükçekmece Genç Trabzonlular Masterler lehine 3-0 tescil edilmesine karar verilmiştir.

Konu ile ilgili yapılan görüşmelerde Kurulumuzda oluşan kanaat o dur ki; karşılaşma sonucu ne olursa olsun Elit Master Lig’de mücadele eden tüm takımlarımızla bir aile olduğumuz ve bu ailenin her birey ve takımının daha iyi ve keyifli arkadaşlıklar ve dostluklar için daha hoş görüşlü olmamız gerektiği sonucuna varılmıştır.

Elit Master Lig
Tahkim Kurulu Başkanı
Binali KARTAL