Tuzla Veteranlar-Kartal Köy Hizmetleri Masterler

KONU:
19.10.2019 tarihinde oynanan Tuzla Veteranlar-Kartal Köy Hizmetleri Masterler takımları arasında oynanan Elit Masterler ligi müsabakasının 55. dakikasında maçın yarıda kalmasıyla ilgili disiplin kurulu kararı.

KARAR:
Disiplin kurulu tarafından incelenen ve değerlendirilen hakem raporuna istinaden olayların başlamasına neden olan Kartal Köy Hizmetlerinin 7 forma numaralı 2630 lisanslı oyuncusu Cenk DEĞERLİ’nin rakip takımın yöneticisi ve hocası olan Ufuk GERSMAN’ın kişilik haklarına yapmış olduğu saldırı ve hakareti dolayısıyla Elit Master Ligi Disiplin Talimatının 6. Maddesinin (C) ve (F) bentlerine göre 6 (altı) resmi müsabakadan men edilmesinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır.

Aynı müsabakada maçın hakem tarafından güvenlik nedeniyle iptal edilmesinden sonra Kartal Köy Hizmetleri takımının hocası ve yöneticisi olan Muharrem SAĞLAM hakemlerin soyunma odasına giderek maçı kaldığı yerden devam ettirmesi gerektiği yönünde hakemleri tehdit ederek baskı yaptığı, hakem raporu ve kişilerin beyanında anlaşılmaktadır.

Bu nedenle Muharrem SAĞLAM’ın Elit Master Lig Disiplin İhlalleri başlıklı maddesinin (A) ve (F) bentlerine göre sportmenliğe aykırı hareket ve açıklamaları başlıklı maddesine göre ( 10) on gün süre ile hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada rakip takım oyuncusuyla girmiş olduğu eylemden dolayı Tuzla Veteranlar hocası ve yöneticisi Ufuk GERSİMAN da Elit Masterler Ligi Disiplin İhlalleri başlıklı maddesinin (A) ve (F) bentlerine göre sportmenliğe aykırı hareket ve açıklamaları başlıklı maddesine göre (10) on gün süre ile hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına,

Yarıda kalan ve tamamlanamayan müsabakanın sonucunun ise Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “ Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” sözüne istinaden gerek maç içinde gerekse hakemin maçı tatil etmesinden sonra oyun kuralları içerisinde kalmayan yöneticilerin tutum ve davranışlarından dolayı her iki takımada puan verilmemesi gerektiğinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır.

ELİT MASTER LİG
Disiplin Kurulu

—————————————————–

TAHKİM KURULU KARARI
19.10.2019 tarihinde oynanan kartal köy hizmetleri-tuzla masterler arasında oynanan müsabakada 10 günlük hak mahrumiyetin oynanmasına, aynı müsabakada maçın gidişatını olumsuz etkilediğinden 7 forma numaralı cenk değerli futbolcuya verilen 6 maçlık cezanın onanmasına,

19.10.2019 günü oynanan köy hizmetleri – tuzla masterler maçı 55.dakikada yarıda kalmıştır ve müsabakada netice alınmamıştır. Yaşanan olaylarda bireysel futbolcuların müsabakanın neticesinde tesir etme hakları olmadığını müsabakanın sonucunun sahada neticelenmesi gerektiği ilkesi doğrultusunda, ihraç hariç sahada olan futbolcularla kalan sürenin devre arasında belirlenecek tarih ve saatte oynanmasına TAHKİM kurulu olarak karar verilmiştir.

ELİT MASTER LİG
Tahkim Kurulu Başkanı
Binali Kartal

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.