fbpx

Lige Katılım Ön Başvuru Formu

SIK SORULAN SORULAR

Takımların Uygunluğu:
Elit Master Liginde yer alacak takımlar kulüp statüsünde yer almalıdır. Kulüp logosu, takım başkanı, takım antrenörü, takım kaptanı, sağlıkçı personeli olmalı ve ev sahibi olduğu maçlarda oynayacağı sahayı (ücretsiz saha temin edilen bölgeler dışında) sezon başında bildirmelidir.

Oyuncuların Uygunluğu:
2019-2020 sezonunda oyuncular; ay ve gün bakılmaksızın 1980 ve öncesi, kaleciler; ay ve güne bakılmaksızın 1988 ve öncesi doğumlu olmalıdır. Her takımın 1981 veya 1982 doğumlu iki kontenjan oyuncu oynatma hakkı vardır.

Elit Master Lig Müsabaka Talimatında, “Takımların ve Oyuncuların Uygunluğu” bölümünden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Elit Master Lig, bölgesel lig grupları en az 5, en fazla 10 takımdan oluşturulmaktadır. Lig maliyeti ve organizasyon giderleri oluşacak gruplara göre farklılık göstereceğinden, adaletli bir yapı oluşturmak amacı ile ön katılım ücretleri 2019-2020 sezonu için aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

  • İstanbul Avrupa Yakası 7-8 takımlı lig gruplarında katılım bedeli (Saha Dahil) 4.750 TL
  • İstanbul Avrupa Yakası 7-8 takımlı lig gruplarında katılım bedeli (Saha Hariç) 3.050 TL
  • İstanbul Anadolu Yakası 7-8 takımlı lig gruplarında katılım bedeli (Saha Hariç) 5.500 TL
  • İstanbul Anadolu Yakası 7-8 takımlı lig gruplarında katılım bedeli (Saha Hariç) 3.050 TL

Grupların 9 veya 10 takımlı olması durumunda maç sayısı artacağından katılım ücreti farklılık göstermektedir

Ön katılım ücretleri dışında, takımda oynayacak her oyuncu için lisans ücreti 100 TL’dir.

Tüm bölge liglerinde oynanacak karşılaşmalar, TFF tarafından atanan hakem ve gözlemciler tarafından yönetilir. Hakem ve gözlemcilerin ücreti Elit Master Lig tarafından ödenir.

Elit Master Lig’de yer alan takımlarımızın daha kaliteli ve keyifli karşılaşmalarda yer alması için, ilgili bölgedeki en nitelikli ve alt yapısı müsait sahaların temini eder.

Elit Master Lig bölge liglerinde mücadele eden ve dereceye giren takımlarımız. Sezon sonunda alt yapısı uygun 5 yıldızlı bir tesiste Türkiye Şampiyonasını düzenleyecektir. Şampiyona tarihi ve tesis bilgileri ayrıca duyurulacaktır.

Daha detaylı bilgiyi “Elit Master Lig Şampiyona Talimatı” nda bulabilirsiniz.

Türk futbolunun efsane isimleri Ali Eren BEŞERLER’in teknik direktörlüğünde Benhur BABAOĞLU ve deneyimli hoca Ergun BOSTAN’nın yardımcılığını yaptığı Elit Master Lig karması, ligimizde mücadele eden takım oyuncuları arasından seçilerek özel karşılaşmalar ve turnuvalara katılmaktadır.
Lige KatılmakBilgi Almak

Bu İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İstermisiniz ?
  • 345
    Paylaşım