Lige Katılım Ön Başvuru Formu

SIK SORULAN SORULAR

+40 LİGİ

Takımların Uygunluğu:
Elit Master Liginde yer alacak takımlar kulüp statüsünde yer almalıdır. Kulüp logosu, takım başkanı, takım antrenörü, takım kaptanı, sağlıkçı personeli olmalı ve ev sahibi olduğu maçlarda oynayacağı sahayı (ücretsiz saha temin edilen bölgeler dışında) sezon başında bildirmelidir.

Oyuncuların Uygunluğu:
2022-2022 sezonunda oyuncular; ay ve gün bakılmaksızın 1983 ve öncesi, kaleciler; ay ve güne bakılmaksızın 1991 ve öncesi doğumlu olmalıdır. Her takımın 1984 ve 1985 doğumlu iki kontenjan oyuncu oynatma hakkı vardır.

USTA AYAKLAR LİGİ

 1. Oyuncular 1976 ve öncesi doğumlu olmalıdır.
 2. Kaleciler 1980 ve öncesi doğumlu olmalıdır, kaleciler 1976 ve öncesi doğumlu değil ise ilerde oynayamaz.
 3. Kontenjan oyuncu uygulaması yoktur.
 4. Yabancı uyruklu oyuncular, yaş kriterine uymak şartı ile oynatılabilir.
 5. Bayan oyuncular, yaş kriterine bakılmaksızın oynatılabilir.
 6. Sağlık sorunu olan oyuncular karşılaşmalarda yer alamaz. Oyuncular, imzaladıkları Futbolcu Taahütnamesinde bu sorumluluğun kendilerinde olduğunu kabul ederler.
 7. Müsabaka, 1’i kaleci ve 9’u oyuncu olmak üzere toplam 10 (on) kişi ile oynanır.
 8. Müsabakaya başlamak için en az 8 (Sekiz) kişi gereklidir.
 9. Maçın eksik başlanması halinde, ismi esame listesinde olan oyuncular sonradan gelerek müsabakaya dâhil olabilirler.
 10. Takımların müsabakalarından önce düzenleyecekleri esame listesinde en fazla 18 kişi olabilir. Oyuncu değişikliği 8 kişi ile sınırlıdır ve çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.
 11. Oyundan ihraç edilen oyuncu, yedek kulübesinde bulunamaz, sahayı terk edene kadar da karşılaşma başlatılmaz.
 12. Müsabakalarda yedek kulübesinde oturmaları kaydıyla sahaya en fazla 10 (On) yedek futbolcu ile saha giriş kartı olan bir yönetici, bir teknik sorumlu, bir antrenör, bir  masör ve bir sağlıkçı girebilir.

Elit Master Lig Müsabaka Talimatında, “Takımların ve Oyuncuların Uygunluğu” bölümünden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Elit Master Lig, kar amacı gütmeyen Master ve Veteran futbol organizasyonudur. Dolayısı ile lige katılım ve organizasyon ücretleri şeffaf şekilde belirlenerek bölgesel bazda hesaplanmaktadır.

Bölgesel lig grupları en az 5, en fazla 10 takımdan oluştuğundan. Lige katılım ücreti oluşacak gruptaki maç sayısına göre belirlenir.

Hesaplanan tutara; saha, TFF hakem triosu, saha komiseri ve sağlıkçı personelin maliyetleri dahildir ve bu ücretler şeffaf şekilde takımlarımıza bildirilir.

Elit Master Lige katılmak isteyen takımlarımız katılım ücreti konusunda bilgi almak için formu doldurabilir veya (0533) 383 80 78 nolu telefonu arayabilirler.

Tüm bölge liglerinde oynanacak karşılaşmalar, TFF tarafından atanan hakem ve gözlemciler tarafından yönetilir. Hakem ve gözlemcilerin ücreti Elit Master Lig tarafından ödenir.

Elit Master Lig’de yer alan takımlarımızın daha kaliteli ve keyifli karşılaşmalarda yer alması için, ilgili bölgedeki en nitelikli ve alt yapısı müsait sahaların temini eder.

Elit Master Lig bölge liglerinde mücadele eden ve dereceye giren takımlarımız. Sezon sonunda alt yapısı uygun 5 yıldızlı bir tesiste Türkiye Şampiyonasını düzenleyecektir. Şampiyona tarihi ve tesis bilgileri ayrıca duyurulacaktır.

Daha detaylı bilgiyi “Elit Master Lig Şampiyona Talimatı” nda bulabilirsiniz.

Türk futbolunun efsane isimleri Ali Eren BEŞERLER’in teknik direktörlüğününde oluşturulan  Elit Master Lig karması, ligimizde mücadele eden takım oyuncuları arasından seçilerek özel karşılaşmalar ve turnuvalara katılmaktadır.
  Lige KatılmakBilgi Almak