GÖKHAN TAN

 

1978 Karadeniz Ereğli doğumlu Gökhan TAN, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu.

Futbol hayatına 1992 yılında Erdemir Ereğli Sporda başladı. 1995 yılında profesyonel olup 2.lig takımlarından Beylerbeyi, Vanspor, Beykoz, Altay ve Karadeniz Ereğli Spor formalarını giydi. Toplamda 7 kez A ve B genç ve Ümit Milli Takım aday kadrolarına çağrıldı. 2003 yılında yaşadığı bir sakatlık sonucu futbolu noktalayan Gökhan Tan Ereğli Demir Çelik Fabrikalarında iş hayatına başladı.

2008 yılında Manisa’da düzenlenen ve o sene için sadece milli kontenjanlı oyunculara hak tanınan UEFA B lisans antrenörlük kursuna katıldı. 2019 yılından beri ise kurucu üyeliğini yaptığı Karadeniz Ereğli Veteran takımının hocalık görevini sürdürüyor.

2020-2021 sezonunda Batı Karadeniz Bölgesinden ligimize katılan Karadeniz Ereğli Veteranlar takımının yöneticisi Gökhan TAN, bölgedeki aktif ve başarılı çalışmaları ile göz doldurarak Elit Master Lig yönetim kuruluna davet edildi.

Ailemize katılan Gökhan TAN’a başarılarının devamını diliyor, Batı Karadeniz Bölgesinin yapılanmasında önemli işlere imza atacağına inanıyoruz.