1.Dostluk Turnuvasının Şampiyonu, Beşiktaş Masterler

Elit Master Lig tarafından 08-30 Eylül 2018 tarihleri arasında organize edilen ve geleneksel olarak her yıl düzenlenecek “Lige Hazırlık ve Dostluk Turnuvası”nın birinci sezonun Şampiyonu BEŞİKTAŞ MASTERLER takımı oldu.

 

16 takımın mücadele ettiği ve Şenlikköy Stadında gerçekleşen turnuvanın grup maçları sonrası, yarı final ve final maçları, 29-30 Eylül tarihlerinde Florya Masterler, Bağcılar Masterler, Beşiktaş Masterler ve Yavuz Selim Masterler arasında gerçekleşti.

 

Cumartesi günü yarı final maçlarında eşleşen Florya Masterler ve Bağcılar Masterler maçının normal sonucu 1-1 beraberlikle biterken penaltı atışlarında Florya Masterler 6-5’lik sonuçla sahadan galip ayrıldı. Yarı final karşılaşmasının diğer maçını Beşiktaş Masterler, Yavuz Selim Masterler karşısında 2-1’lik skorla aldı.Pazar günü üçüncülük karşılaşmasına çıkan Bağcılar Masterler ve Yavuz Selim Masterler sahadan 1-1 lik sonuçla berabere kalırken turnuvanın üçüncüsünü penaltı atışları belirledi ve Bağcılar Masterler 6-5’lik sonuçla turnuva üçüncüsü oldu.

Ve turnuvanın şampiyonunu belirleyecek olan Beşiktaş Masterler – Florya Masterler maçı, turnuvanın adına yakışır şekilde centilmence tamamlanırken Beşiktaş Masterler sahadan 6-2’lik gibi farklı bir sonuçla 1.Dostluk Turnuvasının şampiyonu olurken Florya Masterler takımı turnuvayı ikincilikle tamamlamış oldu.

Karşılaşmalar sonunda düzenlenen ödül töreninde Yönetim kurulu başkanımız Erkan SOYYİĞİT, Yönetim kurulu üyelerimiz Ali Eren BEŞERLER, Ergun BOSTAN, Cem PERSEK, Oktay ERTUĞRUL, Ufuk GERSMAN hazır bulunurken, eski FİFA kokartlı hakemimiz Binali KARTAL ve eski Güngören Kulüpler Birliği başkanı Cemal Hakan ERGİN misafirimiz olarak yer aldılar.

Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından dereceye giren takım ve oyuncuların kupaları takdim edildi.

 

Turnuvayı sadece 1 sarı kartla tamamlayan İstanbul Demir Spor Masterler, Fair-Play kupasına layık görüldü.

Attığı 6 golle gol krallığı ödülüne uzanan Beşiktaş Masterler takım oyuncusu İbrahim AÇAN ayrıca Adidas marka krampon ödülünü de kazandı.

En iyi kaleci ödülünü, Yavuz Selim Masterler takımının kalecisi Erdal KALECİK aldı.

Turnuva boyunca Şenlikköy stadını hizmetimize açan ve her türlü konuda yardımlarını esirgemeyen tesis yönetimi adına Yavuz ÇELİK’e, karşılaşmalarda saha komiserliği görevini başarıyla yöneten Alican ÜNAL’a ve tüm karşılaşmaları yöneten hakem üçlüsü Mert UZER, Tahir ARICAN ve Gürcan ÇALIŞKAN’a teşekkür plaketleri verildi.


Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.