Doğu Karadeniz’in Şampiyonu, Maçka Belediyesi Veteranlar

Elit Master Lig Doğu Karadeniz Bölgesinde iki ayrı grupta oynanan ve A grubunda 27 puan toplayarak namağlup grup Şampiyonu olan Maçka Belediyesi Veteranlar ile B grubunda 25 puan toplayarak grup Şampiyonu olan İyidere Aspet Masterler arasında oynanan Doğu Karadeniz Bölgesi Şampiyonluk maçı tam bir futbol ziyafetine dönüştü.

Maçka Belediye Başkanlığına ait olan Maçka ilçe stadyumunda sosyal mesafeye kuralları dikkate alınarak saha girişinde oyuncu yönetici ve taraftarların ateş ölçerlerle teker teker ölçümleri yapıldı ve maskeleri ile içeri alındı.

Elit Master Yönetim Kurulu Başkanı Erkan SOYYİĞİT, Elit Master ligi yönetim kurulu üyesi Tahkim kurulu başkanı eski Fifa kokartlı Hakem Binali KARTAL, Elit Master ligi kurucu üyesi Doğu Karadeniz Lig koordinatörü Şeref YEREBAKAN ve Elit Master ligi yönetim kurulu üyesi Doğu Karadeniz bölge sorumlusu Osman BALCI’nın yanı sıra Köprübaşı Belediye başkanı Ali AYDIN, Rize ve Trabzon bölgesinde bulunan Master ve Veteran futbolunda yönetici konumunda bulunan birçok önemli ismin ve taraftarın katıldığı kupa töreni ve şampiyonluk maçı görkemli bir şekilde havai fişek ve konfeti gösterisi eşliğinde yapıldı.

Nefes kesen karşılaşmada Maçka Belediyesi Veteranlar ilk yarının son dakikasında atmış olduğu golle karşılaşmadan 1-0 galip ayrılarak Doğu Karadeniz Bölge Şampiyonluk kupasını müzelerine götürdüler.
Şampiyonluk kupası Elit Master Lig kurucu başkanı Erkan SOYYİĞİT tarafından Maçka Belediyesi Veteranlar takımına verilirken, şampiyonluk kupası konfeti eşliğinde coşkuyla kutlandı. Ayrıca maç sonunda Maçka Belediye başkanı Koray KOÇHAN’nın tüm taraftarlara Pilav, Kavurma, Tatlı ve Ayran ikramı ile misafirperverliğini birkez daha gösterdi.

Ödül töreni ve şampiyonluk kutlamaları sonrası Elit Master Lig Yönetim Kurulu Başkanı Erkan SOYYİĞİT, Lig koordinatörü ve yönetim kurulu üyesi Şeref YEREBAKAN, Maçka Belediyesi Veteranlar takımının kurucusu ve Maçka Belediye Başkanı Koray KOÇHAN ve İyidere Aspet Masterler kurucu başkanı Mustafa ZORER görüşlerini şöyle dile getirdiler:

Erkan SOYYİĞİT; “Bizim en büyük amacımız adalet ve kurallar çerçevesinde abartıya kaçmadan bir lig yönetmek. Bu güzellikleri bizlerle yaşamak ve yaşatmak isteyen tüm takımlara Elit Master Lig’in kapısı açıktır. Bugün oynanan final maçının galibi bence Maçka Belediyesi Veteranlar ve İyidere Aspet Masterlerdir, her iki takımda üst düzeyde zevkli bir maç izlettirdiler. İki takımı da cani gönülden kutluyorum, ayrıca Maçka Belediye Başkanı Koray KOÇHAN’a bizlere bu imkanı sağladıklarından dolayı teşekkürü ayrıca bir borç biliyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.”

Şeref YEREBAKAN; “Bizler sadece ligimizin kalitesini arttırmak adına gayret ediyoruz, yoruluyoruz ama keyif alıyoruz ve kalitemizi de ortaya koyuyoruz. Koray başkan’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyor, Şampiyonluk kupalarından dolayı tebrik ediyorum. Oynadıkları üst düzey futbol ve grup şampiyonluklarından dolayıda yidere Aspet Masterler takımını ayrıca kutluyorum.”

Koray KOÇHAN; “Ligden ve maçlardan büyük bir keyif aldık, ligde namağlup şampiyon olduk ama kaliteli oyunculardan kurulu ve oldukça diri olan İyidere Aspet Masterler takımı bizi oldukça zorladı. Tüm İyidere Aspet Masterler takımını yürekten kutluyorum. Bir sonraki amacımız Türkiye Şampiyonluğu kupasını da müzemize götürmek olacak.”

Mustafa ZORER; “Organizasyon çok güzeldi ve güzelde bir karşılaşma oldu. Kalemizde gördüğümüz talihsiz golde daha dikkatli olsaydık ortada geçen maçı alma şansımız olabilirdi. Sonuçta güçlü bir kadrosu olan ve namağlup bir takıma karşı verdiğimiz mücadelede kazanan takım Maçka Belediyesi Veteranlar oldu. Kendilerini kutluyor, Koray KOÇHAN’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere bu güzellikleri yaşatan Elit Master Lig ailesine ve başkanımız Erkan SOYYİĞİT’a ayrıca teşekkür ediyorum.”

Elit Master Lig ailesi olarak yaşanan bu sıkıntılı süreçte bizlere özlem duyduğumuz futbol zevkini yaşatan ve şampiyonluk maçına çıkan iki güzide takımımız Maçka Belediyesi Veteranlar ve İyidere Aspet Masterler’ı yürekten kutluyor, Şampiyonluk kupasını evine götüren Maçka Belediyesi Veteranlar takımını tebrik ediyoruz. Ayrıca 2019-2020 sezonunda gruplarında dereceye giren tüm takım ve oyuncularımızı kutluyoruz.

Ligimizin kurulduğu günden beri değer katan ve hep yanımızda olan Maçka Belediye Başkanı Koray KOÇHAN’a, organizasyona verdikleri emekten ve misafirperverliklerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.