Elit Master Ligin Ayak Sesleri

Alt yapısını tamamlayan, yönetim kurulunu belirleyen ve talimatlarının son şeklini veren Elit Master Lig yönetimi, 2018-2019 sezonunun çalışmalarına başladı.

Ligin tanıtım toplantılarının ilki 21 Haziran Perşembe günü (dün) İstanbul Anadolu bölgesi takımları ile gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıya Maltepe Veteranlar, Ataşehir Masterler, Bostancı Veteranlar, Darıca Masterler (Kocaeli), Orçul Masterler, Beykoz Rizeliler Masterler, Üsküdar Masterler, Kocaeli Masterler ve Kartal Bulvar Masterler takım yönetici ve oyuncuları katılırken acil işleri nedeni ile katılamayıp telefonla arayan takım yöneticileri de oldu.

Tanıtım toplantısında; Yönetim kurulu başkanımız Erkan Soyyiğit ile birlikte yönetim kurulu üyelerimiz, Ali Eren Beşerler, Oktay Ertuğrul, Cem Persek, Harun Özdemir ve Ufuk Gersman’da yer aldılar.

Açılış konuşmasını yapan Erkan Soyyiğit, Elit Master Ligin kuruluş amacını, felsefesini ve ortaya koyacağı değerleri net bir şekilde dile getirirken, Lig organizasyonlarına takım kazandırmak adına ortaya atılan boş vaatlerden, amaçsızca belirlenmiş ve altı doldurulmamış vizyonlardan ve yönetim zafiyetlerinden dem vurarak, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu tür olumsuzluklara yer vermemek için şeffaf bir yönetim sergileneceğinin sözünü verdi.

Elit Master Lig’in kuruluş felsefesinde ticarete yer olmadığının altını özellikle çizen Erkan Soyyiğit ve Ali Eren Beşerler, tüm kazanımların ligin gelişmesi ve ligde yer alan takımların keyif alacakları ortamı hazırlamak ve üzerlerindeki yükü alacak doğrultuda kullanılacağını aktardılar.

Soru-cevap bölümünde, takım yöneticilerinin sorularını Erkan Soyyiğit, Cem Persek ve Ali Eren Beşerler cevapladı. Hemen her konuda soru ve görüşler alınan bu bölüm sonrasında bilgilendirme toplantısına son verilirken sohbet, toplantının yapıldığı Bulvar Kafe’nin bahçesinde devam etti.

Önümüzdeki günlerde benzer bir toplantı İstanbul Avrupa yakasındaki takımlar içinde yapılacak ve Elit Master Lig’e katılacak takımlarla sözleşmeler imzalanmaya başlanacak. Lisans işlemleri www.elitmasterlig.org sitesinde online olarak yapabilecekler.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Master ve Veteran camiasında bir ilk olacak uygulama ile “Futbolcu Havuzu” uygulaması başlatılacak. Takım bulamayan veya takım kuramayan futbolcular bu havuza kaydını yaptırabilecekler. Futbolcu ihtiyacı olan takımlar da bu havuzda kaydı olan oyuncularla irtibata geçebilecek.

Aynı şekilde oyuncu ihtiyacı olan takımlar’da ihtiyaç duydukları mevkide ve özelliklerde oyuncu  ihtiyaçları için bu havuza ilan bırakabilecekler.

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.