Türkiye’de Bir İlk. Veteran Ayaktenisi Turnuvası Gerçekleşti

Elit Master Lig 1.Ayaktenisi Turnuvası Kartal 75.Yıl Standında 13.06.2020 Cumartesi günü gerçekleşti.

Pandemi döneminde kontrollü ve sağlık spor için Elit Master Lig öncülüğünde düzenlenen turnuvaya ilgi oldukça fazlaydı. Elit Master Lig tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen “Veteran Ayaktenisi Turnuvası”:
Veteran Mix, Bostancı Veteranlar, Tuzla Veteranlar, Ak Masterler, Aydıntepe Veteranlar, Efeler Masterler, Elit Master Lig yönetici karması, Gençlik Spor Kulübü, Güzelyalı Masterler, Kartal Köy Hizmetleri Masterler, Ortaçeşme Masterler, Sepak Takraw ve Tuzla 1954 Masterler takımlarının katılımı ile (Toplam 13 takım) gerçekleşti.

Elit Master Lig kurucu yönetim kurulu üyemiz Ufuk GERSMAN’nın yönetiminde düzenlenen organizasyonda, Uluslararası Ayaktenisi Federasyonu (FIFTA) Türkiye temsilciliğini üstlenen Ayaktenisi Gençlik Spor Kulübü başkanı Mustafa SUNKUR ve Oğuz ÖZER’de destekte bulundular.

Turnuvanın şampiyonu Kadın Ayaktenisi Milli Takım ekibinden “Veteran MİX” takımı olurken Bostancı Veteranlar ikinci, Tuzla Veteranlar takımı ise turnuvayı üçüncülükle tamamlandı. Dereceye giren takımlarımız kupalarını; ligimizde de takımı bulunan Hunca Kozmetik’in gönderdiği hediyelerle birlikte aldılar.

Spora, sporcuya ve ligimize desteklerini esirgemiyen Hunca Kozmetik firmasına ve firma yöneticisi Seyhan DİNÇ’e,
Ayatenisinin ülkemizde yaygınlaşmasına öncülük eden ve bizleri ilk turnuvamızda yalnız bırakmayarak destek olan Ayaktenisi Gençlik Spor Kulübü başkanı Mustafa SUNKUR ve Oğuz ÖZER’e,
Ve turnuvamıza misafir olarak katılan Sepak Takraw takımına teşekkür ediyoruz.

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.